| 123131 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un router wireless D-Link si as vrea sa stiu daca acest router cu timpul trebuie incarcat cu ceva cum sunt cele de la Vodafone sau cosmote. Funda la cel mai bun raspuns!winking

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Routerul nu este in genul celor de la Vodafone, Cosmote, Digi etc, acesta este un aparat care iti converteste semnalul primit prin cablu de la o companie de internet in semnal wi-fi.Pe durata functionarii trebuie tinut in priza.

6 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Cu ce sa-l incarci? Ai luat router-ul, cablul de la net in el, il configurezi si gata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa incarci la router. alea de zici tu sunt modemuri cu internet mobil, router ul nu are nicio treaba cu asta.

| SDavidS a răspuns:

DECI:Cand il cumperi bagi in priza si la modem-ul de internet, folosesti linistit routerul, nu trebuie scos din priza in nu stai mai la net.Bafta! big grin fUNDA?

| AnabelleKr a răspuns:

Si eu am si nu trebuie incarcat:X
El o sa stea in permanenta in priza si conectat la internet.
Funda?

| 123131 explică (pentru AnabelleKr):

Trebuie sa am si cablu la internet?:-s

| AnabelleKr a răspuns (pentru 123131):

Trebuie.