| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, vreau sa îmi iau un iPad si am gasit unul pe olx air 4 2020, sigilat dar fara factura are doar garantia aia de 1 an de la Apple, am vazut ca tipul cu asta se ocupa cu vanzarea de telefoane, tablete, si noi si utilizate, pretul e mai mic decat la celelalte anunturi cu cateva sute de lei, e teapa ceva, ca e sigilata, si ma gândesc ca nu are cum, menționez ca nu ma pricep la ios, Apple

3 răspunsuri:
| Cutezătorul4k a răspuns:

Pai daca iPad e din 2020 cum sa mai ai garantie 1 an daca noi suntem in 2022? Nu mai bine iei din magazin si ai si factura si garantie si stai linistit?

| Andreimihaitaureete explică (pentru Cutezătorul4k):

Cand se activează se aplica garantia cica la iphone amu nu stiu.

| alzr a răspuns:

Garantia aia de un an de la Apple pe activare nu o va lua nimeni in considerare atat timp cat nu ai factura de achizitie care sa demonstreze achizitia produsului. Posibil sa fie furata, posibil sa fie cu MDM.