| Ionut2143 a întrebat:

Vreau sa imi iau un router wireless ca sa am internet in toata casa. Care specificatie a acelui router imi zice cat de departe se imprastie semnalul, care ii aria care o cuprinde?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In mb 100 /300 /500, eu recomand d link de 300 mb

| Ionut2143 explică (pentru RAY):

Mb nu inseamna viteza acelui router, sau si distanta?

| RAY a răspuns (pentru Ionut2143):

Daca are 2 antente va transmite bine, pai degeaba prinzi semnal daca el da viteza mica conteaza viteza asa are semnal mai puternic, e o frecventa in mhz chesti invatate la fizica

| RAY a răspuns (pentru Ionut2143):

Vine black friday poate poti lua unu mai bun si ieftin

| Ionut2143 explică (pentru RAY):

Lasa-mi un link la unu bun si cat de cat convenabil. Link de pe eMAG te rog

| Ionut2143 explică (pentru RAY):

Nici nu ii asa scump. Cred ca ii dau comanda daca zici ca prinde cat de cat bine. Eu locuiesc la bloc si vreau sa prinda pe toata suprafata apartamentului relativ bine.

| RAY a răspuns (pentru Ionut2143):

Man e cel mai vandut, am instalat unu duminica era ok

| Intruder19 a răspuns (pentru Ionut2143):

Depinde de grosimea peretilor. Dar daca ai un apartament cu 2 camere si il montezi cat mai aproape de centrul apartamentului o sa ai semnal in tot apartamentul.