| Coco5 a întrebat:

Am doua boxe destul de mari unde la 80-90 w una si trebuiesc puse la un subwoofer si problema e ca al meu nu le duce, daca le pun imi sare membrana din si incepe sa fumege. Cum pot sa le leg intre ele si sa le fac in asa fel incat sa le folossc cu o mufa jack si bagate in priza la 220v? Multumesc!

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Stai sa inteleg, ai doua boxe pasive. Tu vrei sa legi boxele in serie, sa le legi o mufa jack 3.5mm, sa o bagi in placa de sunet si apoi sa le bagi in priza? Ce-i drept daca ar merge asa, nu ar mai exista amplificatoare pe piata.

Totusi, daca nu specifici ce scule incerci sa faci sa cante, cine crezi ca iti ghiceste tie problema?