| Birlik65 a întrebat:

Salutare,am mare nevoie de ajutor....de vreo 2 luni tot imi apare acest mesaj : Display driver stopped responding and has recovered
Display driver Intel Graphics Accelerator Drivers for Windows Vista(R) stopped responding and has
successfully recovered..bineinteles ca se zapaceste ecranul,zici ca sunt luminite de craciun, apoi apare un blue screen si se restarteaza in final...
Am...Dell Studio 1745
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6600 @ 2. 20GHz
Memory: 4.00 GB
Video card Name: Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1) si Windows 7 professional, nicidecum Vista...
Sper sa scap de mesajul asta cat de curand...Multam!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Ai noroc ca nu ai xp ca iti intra in BSOD. problema pare sa fie de la driver-ul de la placa video. incearca sa reinstalezi placa video.

| Birlik65 explică (pentru al3xander):

O sa incerc sa reinstalez...revin...

6 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Cred ca folosesti laptopul pentru jocuri, si placa video se incalzeste prea rau.

Daca nu e asa, dezinstaleaza driverul Intel si apoi cauta ultima versiune pe internet, care, evident, trebuie sa o instalezi!

| Birlik65 explică (pentru Freddie23):

Nu folosesc jocuri deloc, pur si simplu imi verific mesajele pe mail si totodata arunc un ochi pe youtube dupa muzica...imi apare mesajul din senin...

| CataC a răspuns (pentru Birlik65):

Salut
Placa video integrata, ram putin, videoclipuri cu rezolutie mare, adio. happy
Laptop foarte slab, nu ai ce face, incearca sa scazi rezolutia la video pe youtube.
Bafta

| Birlik65 explică (pentru CataC):

Placa video e integrata intr-adevar,ramii nu mi se par putini la ce/cat fac pe laptop,si in ce priveste youtub-ul, nu vizionez video-uri, il exact la rezolutia care este si-l bag in bara, nu ma intereseaza decat sa ascult melodia, in plus..errorul care m-il da, il da de vreo luna si ceva si laptopul il am din 2010, ciudat este ca pana acum o luna si ceva nu mi-a facut asa sad

| Hrib_Ady_1977 a răspuns:

Schimba driverul, instaleaza unu direct de la Intel http://www.intel.com/......mily.html. Daca tot nu, apeleaza la http://www.dell-outlet.ro/