| Manaila968 a întrebat:

Salutare, am o intrebare legata de tehnologie, ce se intampla daca placa video e prea overkill pentru placa video, de ex: daca pun i7-6700k cu RTX 3090 ti si apoi ma joc ce se intampla, daca e prea overkill? Dau funda

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu se intampla nimic! inainte acum cativa ani ai fi avut lag dar acum tehnologia a avansat si nu vei avea lag dar 3090-ul va functiona ca un 3060 sau 3070! Concluzie: bani aruncati de pomana! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| UserRo10 a răspuns:

De obicei jocurile noi au mod benchmark unde poti testa daca jocul va rula fluent sau nu cu setarile facute. Cu un 3090ti la 1920x1080 144hz o sa rulezi absolut orice joc