| XerxesM a întrebat:

Salutare'..am o problema am o filmare realizata cu un telefonul pe un sim card, am transeferat filmul intr-un hard extern, azi cand sa vizionam acest film imi spune ca nu gaseste codecul

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instaleaza-ti K-lite Codec Pack.
Este mic, usor de instalat, are toate codec-urile uzuale la zi pentru toate tipurile de filmare curente, dar si un player incorporat (Madia Player Classic), foarte simplu de folosit.

| GdX a răspuns:

Foloseste VLC player, nu ai nevoie de codecuri de nimic, iti deschide orice format video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce format este filmul? Poti cauta pe Google site-uri de convertit clipuri din formate diferite in formatul dorit. Formatul cel maiacceptat de diferse playere este.AVI Poti incerca si MP4. Daca nu gaseste codecul sigur formatul filmului este GP. Da click din dreapta pe film apoi propietes si vezi ce format are. Daca este GP3, playerul nu are acest codec si trebuie sa il convertesti.

Uite aici:
http://video.online-convert.com/convert-to-mp4

| Rommeo a răspuns:

Exact cel mai bogat player in codecuri este VLC descarca-l si o sa-l ruleze VLC-ul.