|

Salutare am o problema, am un laptop Asus si problema e in felul urmator :Vreau sa fac un cd cu windows dar nu ma lasa,de citit imi citeste cd-ul dar nu ii pot da burn. am incercat pe diferite viteze,driver-ul pare a fi updated, rulez windows10 am incercat diferite programe tot acelasi rezultat

7 Raportează Evaluează
7 răspunsuri:
| a răspuns:

Instaleaza o versiune de Nero, si sigur va merge. Dar cauta ceva compatibil cu windows 10, asta ar insemna ultimele versiuni de Nero. Bafta! Daca ai tot Nero, cauta altul.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Ai folosit ImgBurn?
e free si mie nu mi-a dat eroare in dvd-urile facute.
imaginea de windows trebuie sa fie ISO
viteza de scriere nu trebuie sa o modifici. ImgBurn isi alege singur viteza de scriere optima.

| explică (pentru gelu1970):

Am folosit imgburn prima data, tot degeaba sad cred ca o sa imi iau un stick usb

| a răspuns (pentru FlorinBlondu):

Ok. unitatea optica iti da aceeasi problema si daca scrii un dvd de date sau muzica?

| explică (pentru gelu1970):

Mi-am luat un stick acum il booteaza cu rufus. Multumesc happy, Nu prea imi place windows 10 si vreau sa trec la 8 happy

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa faci un stick bootabil(acelasi proces, iti recomand sa folosesti rufus pentru a iti formata stickul in NTFS), iar pretul nu cred ca depaseste 30 de lei(iti trebuie stick de 8 gb)