| FlorinBlondu a întrebat:

Salutare am o problema, am un laptop Asus si problema e in felul urmator :Vreau sa fac un cd cu windows dar nu ma lasa,de citit imi citeste cd-ul dar nu ii pot da burn. am incercat pe diferite viteze,driver-ul pare a fi updated, rulez windows10 am incercat diferite programe tot acelasi rezultat

7 răspunsuri:
| xantersiatat a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa faci un stick bootabil(acelasi proces, iti recomand sa folosesti rufus pentru a iti formata stickul in NTFS), iar pretul nu cred ca depaseste 30 de lei(iti trebuie stick de 8 gb)

| gelu1970 a răspuns:

Ai folosit ImgBurn?
e free si mie nu mi-a dat eroare in dvd-urile facute.
imaginea de windows trebuie sa fie ISO
viteza de scriere nu trebuie sa o modifici. ImgBurn isi alege singur viteza de scriere optima.

| FlorinBlondu explică (pentru gelu1970):

Am folosit imgburn prima data, tot degeaba sad cred ca o sa imi iau un stick usb

Răspuns utilizator avertizat
| gelu1970 a răspuns (pentru FlorinBlondu):

Ok. unitatea optica iti da aceeasi problema si daca scrii un dvd de date sau muzica?

| FlorinBlondu explică (pentru gelu1970):

Mi-am luat un stick acum il booteaza cu rufus. Multumesc happy, Nu prea imi place windows 10 si vreau sa trec la 8 happy

| RS4 a răspuns:

Instaleaza o versiune de Nero, si sigur va merge. Dar cauta ceva compatibil cu windows 10, asta ar insemna ultimele versiuni de Nero. Bafta! Daca ai tot Nero, cauta altul.