| Notalp a întrebat:

Salutare, am o problemă cu Facebook-ul!
Postez ceva pe feed-ul meu, iar postările nu sunt arătate prietenilor mei, ei pot vedea postate doar după ce intra pe profilul meu! Cum pot soluționa problema, ca tot ce postez să fie văzut fără a accesa profilul meu!?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa setezi postarile sa apara pe modul Public.

| Notalp explică (pentru anonim_4396):

Am făcut și treaba asta, deja totul e public, dar oricum nu apare în feed-ul genetal, vezi postarea mea doar dacă vizitezi profilul meu.(((

| Trixt3r a răspuns:

Din cate stiu eu, algoritmul Facebook face acest lucru random.
Exceptia este pentru cei care te urmaresc, care ti-au dau follow la profil, daca nu ti-au dat follow atunci sansele sa le apara postarile tale sunt absolut random.
Poti verifica cine te urmareste cand dai la profil, iti spune "Followed by XXX people"

| Notalp explică (pentru Trixt3r):

Problema e că chiar deloc nu le apare pe feed, pe când înainte apărea. Și știu că poate să nu arate tuturor, dapoi nici chiar nimănui! Am verificat pe mai multe probleme, nici urmă de postarea făcută 2 minute în urmă, nici chiar persoanelor cu care interacționez cel mai des?

| Trixt3r a răspuns (pentru Notalp):

Repet, singurul mod in care le apar toate mesajele este daca iti da follow la profil.

| Notalp explică (pentru Trixt3r):

Okey, dar până acum de ce era totul în regulă, prietenii îmi vedeai postarile fără a mă urmări. Eu presupun că m-am băgat prin setări, că am vrut sa fac unele restricții, dar am făcut o gafă!

| HaiveiAlexandraDiana a răspuns:

Buna! Ai rezolvat problema? Eu o am pe aceeași, doar cu poza de profil. Ce as putea face sa apara la news Feed? Mulțumesc

| PatrasEcaterina a răspuns:

Bună, am și eu acesta problema la momentul dat. Cum ai rezolvat tu, îmi poți spune terog.