| Viper98 a întrebat:

Salutare, am o problema cu mess-ul, cand incerc sa intru pe mess se blocheaza si messul si apoi tot calculatorul.
Am dezistalat si instalat aceeasi versiune de mess, nu a mers, am luat alta versiune de mess nici asa nu a mers, fara sa schimb windows pot face ceva?straight face
Va rog am nevoie urgent, dau funda!
Scuzati categoria am nevoie urgenta de rezolvare.

4 răspunsuri:
| vatco a răspuns:

Inainte de a deschide messengerul apasa ctrl+shift+delete sa intri in task mangerul apoi selecteaza process.deschide mesengerul si vezi ce process iti incarca memoria sau procesorul.selecteaza procesul si da-i end task. apoi da o scanare cu Malwarebytes full scan.cel mai sigur blocarea se datoreaza de la un virus.

| Viper98 explică (pentru vatco):

Crezi ca se v-a rezolva si v-a functiona messul?thinking
Incerc si revin cu funda daca merge big grin

| Viper98 explică (pentru vatco):

Mda, probabil am primit un virus care se trimitea instant cand dateai click pe el, dupa ce se scaneaza ce pot face?
Vad ca acum cand scaneaza nu pot da la protectie...
Sper sa se rezolve asa.

| vatco a răspuns (pentru Viper98):

Dupa ce scaneaza o sa iti apara un raport cu ce a gasit suspect.selectezi tot ce a aparut in lista respectiva si dai remove selected, o sa isi dea un restart.atentie, trebuie selectat full scan.mallwarebytes nu ofera protectie activa ci doar scanare si indepartare.