| Speed01mikz a întrebat:

Salutare. Am o problema cu routeru meu. Inainte se oprea din a mai trimite date si a mai primi, atunci cand porneam calculatorul (acesta este conectat cu cablu). Dar acum se opreste conexiunea cand are el chef. Laptopul nu detecteaza ca nu mai primeste date. Arata in continuare ca este conectat bine mersi. Ce mai intereseaza pe mine....problema este de la router sau de la internet. Sa stiu sa imi comand alt router cat mai rapid. Putin ajutor va rog? Multumesc

1 răspuns:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Il poti reseta, ti apasat 20 de sec pe acel buton, il reconfigurezi. Ori intri pe net si ei un update de firmware pentru el. Ai grija sa fie exact modelul tau. Salvezi fisierul in computer, il scoti din net, il legi la computer si instalezi update-ul. Dupa care restart, ori se restarteaza el, ii mai dai tu unul sa fi sigur. Dupa toate astea ar trebui sa mearga, oricum nu ai ce pierde. Sa nu uiti, sa nu fie legat la net, il conectezi pe le la computer! Bafta!