| Gabriel_Liviu_1987 a întrebat:

Salutare, am o problema cu windows-ul (windows 10) https://imgur.com/kPSW8mK puteti vedea acolo problema... un raspuns concret si de ajutor m-ar ajuta enorm as ramane dator cu mult...
Dau FUNDA si Like la comentariu.
Skype: live:spinul2003

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu nu vad absolut nici o problema.
Este Windows 10 S, care ruleaza doar aplicatii din Store-ul propriu.

| Gabriel_Liviu_1987 explică (pentru NLS):

Bun si pot face cumva sa pot juca si jocuri downloadate?

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Trebuie să schimbi Windows-ul. 10 S ruleaza doar aplicaţii din magazinul propriu, nu poţi instala altceva pe el. Ce dracu' ai instalat porcăria aia? Pune Enterprise, Pro sau măcar Home.

| NLS a răspuns:

Instaleaza varianta Home si poti face ce vrei cu/in ea.
O gasesti pe site-ul oficial Microsoft.
https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10
(descarci Tool-ul, apoi cu ajutorul lui, creezi o imagine ISO cu Windows 10 pe HDD) (daca debifezi ceva acolo poti descarca chiar o imagine dubla - 64 si 32 biti)
Apoi pui imaginea pe un stick cu "Rufus", sau "Windows 7 USB/DVD Download Tool"
Sau o scrii pe un DVD (daca ai descarcat varianta dubla nu incape pe un DVD obisnuit) cu PowerISO, ImgBurn, etc

| Gabriel_Liviu_1987 explică (pentru NLS):

Mda... am vazut ceva pe Youtube cum dezactivai cumva app stor si dupa mergea sa faci ce vrei... dar na. mie nu-mi apare

| Lucian_Ciuchi_1991 a răspuns:

Daca ai fi fost atent jos in dreapta unde iti scrie ca pentru securitate windows 10 instaleaza numai aplicatii verificate etc etc... sub el scrie ca poti instala si aplicatii din afara store. si putin mai in fata iti zice si cum daca vrei sa faci asta

| Gabriel_Liviu_1987 explică (pentru Lucian_Ciuchi_1991):

Daca ai si skype perfect!

| Gabriel_Liviu_1987 explică (pentru Lucian_Ciuchi_1991):

A trebuie la fel... Upgradat pentru a juca alte jocuri adica reschimbat windows-ul... dar multumesc de raspuns