| NimeniNuiPerfect a întrebat:

Salutare.am si eu 2 boxe pioneer de 90 watt, cu intrare cu fire, adica nu are mufa directa, are firele din spate, si eu as vrea sa le bag la calculator, imi puteti spune de ce am nevoie? adica ce alte dispozitive? multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ori ce semnal audio merge aplicat la intrarea audio a oricarui amplificator,aplicat din calculator, mp3, mp4, radio,microfon,cd player,picul,orga, mixer, reverb etc.
Iesirea audio din comp. iti furnizeaza semnal stereo suficient de bun pentru al aplica amplif. si reda in orice boxe adecvate puterii statiei de amplificare.Succes si sper ca am fost pe aceiasi lungime de unda.

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

DAca ai doar boxele fara amplificator, desigur iti va trebui o statie de amplificare sa mareasca volumul sunetului pina la puterea ceruta de boxe in wati.Pot fi cuplate si la o statie de mai mica putere deoarece in apartament niciodata nu o vei folosi la maxim deoarece se sparg geamurile la 100 w in casa.In nici un caz sa nu te gandesti a le cupla la calculator, poate vei reusi sa distrugi ceva in el insa nu boxele ca de ascultat nici atat, calculatorul scoate semnal de ordinul milivoltilor pe out audio (mufa de iesire audio ). Succes

| NimeniNuiPerfect explică (pentru traveler):

Eu am inteles,dar ma gandeam sa le cuplez la calculator in sensul sa pun muzica din calculator,sa schimb melodiile, etc, nu stiu daca ma intelegi

| NimeniNuiPerfect explică (pentru traveler):

Perfect men! mersi din suflet! bafta

| traveler a răspuns (pentru NimeniNuiPerfect):

Ori ce semnal audio merge aplicat la intrarea audio a oricarui amplificator,aplicat din calculator, mp3, mp4, radio,microfon,cd player,picul,orga, mixer, reverb etc.
Iesirea audio din comp. iti furnizeaza semnal stereo suficient de bun pentru al aplica amplif. si reda in orice boxe adecvate puterii statiei de amplificare.Succes si sper ca am fost pe aceiasi lungime de unda.