| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am si eu de o vreme o problema cu placa video. Pana nu de mult toate jocurile si aplicatile mergeau bine, dar de o vreme am instalat un LastXP cu drivere incorporate. Apoi l`am schimbat iar cu XP normal si cand sa instalez placa video, se vedea totul cu purici si rezolutie slaba. Acum am Windows 7, placa video e din el, doar ca la unele jocuri am din nou aceeasi problema.imi zice sa instalez placa video.bla bla. ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| AlxMro a răspuns:

Pai cel mai bine mai ales pentru placa video este sa instalezi driverul original, si daca nul ai il gasesti pe net cu ajutorul programului Everest. Insa mai ai o problema destul de grava placa video n-are voie sati arate purici deci, o scoti frumos, o stergi de praf si nu numai placa video ci tot Pc-ul dupa care iti recomand sa rami si placa video cu alcol tehnic sau spirt, iar daca tot nu merge inseamna ca trebuie sa bagi mana in buzunar pentru alta placawinking