| george1598 a întrebat:

Am si eu o probla. Am 2 placi video una Intel integrata si una Nvidia dedicata. Am impresia ca la jocuri functioneaza cea integrata iar eu vreau sa mearga doar cea Nvidia. Se poate?

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Click dreapta pe desktop, nVIDIA control panel si undeva la physx la physx settings selectezi geforce...(sau cum este la tine).Sa nu fie selectat CPU.

| Me2 a răspuns:

Pai cablul de la monitor trebuie introdus in placa video dedicata nu in cea integrata, cea dedicata se afla putin mai in "josul" carcasei

| Greece2000 a răspuns:

Da scoateo pe cea neintegrada din pc daca cea integrata e Nvidia daca sunt invers ghinionul tau :d

| hp8510p a răspuns (pentru Greece2000):

Cum sa scoata placa video integrata din pc? N-am mai auzitlaughing

| ITSpecialist a răspuns:

Daca e laptop, da`i click dreapta pe joc - Run With - si alegi placa video Nvidia.