| Dorin93 a întrebat:

Am si eu o problema. Sper ca ma puteti ajuta. Am primit cadou un laptop Dell PP33L, dar are cateva mici probleme. Uneori se deformeaza imaginea. Scrisul normal apare ca si cum ar fi in chineza, si imaginile par a fi la rezolutie foarte foarte mica. Placa video e integrata placii de baza, deci varianta ca nu sunt bine conectate pica. Ce credeti ca are?

5 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Drivere bagate tot?

| Dorin93 explică (pentru jeek0):

Da. Toate driverele bagate de pe cd-urile lui de cand a fost cumparat, plus Bitdefender cu licenta.

| jeek0 a răspuns:

Sincer am dubii cu privire la driverul placii video. chiar daca e integrata. se poate sa ma insel dar parerea mea e ca ori nu e bine instalat ori e instalat altul. poate te pricepi si tu, nu vreau sa te contrazic. o fereastra cand o deschizi poti sa o plimbi usor cu mouse-ul dintr-o parte in alta?

| Dorin93 explică (pentru jeek0):

Da, merge. Asta e singura problema. Am uitat sa spun: daca intru pe youtube de exemplu, si scrisul e deformat, dau Ctrl+A, se selecteaza tot scrisul de pe pagina, si isi revine...

| jeek0 a răspuns (pentru Dorin93):

Nu imi dau seama. singura problema care imi vine in cap e driverul placii video. intra in device manager si vezi daca e ok. eventual poti sa il mai instalezi o data. in mod normal daca e instalat ar trebui sa te lase sa modifici rezolutia