| Sorinvfjw a întrebat:

Salutare! Am un laptop ASUS X541U,i-am schimbat pasta termoncoductoare pasta este de la grizziy thermal și i-am adăugat și RAM doar 4 cât mai zice producatorul l-am montat la loc și nu se aprinde și nici nu se încarcă! Ce ar putea sa aibă? Iar curent primește!

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La tot ce ai demontat, verifică cum a fost montat la loc. Precis acolo e problema!

| Sorinvfjw explică (pentru sierra1):

Am verificat tot și curent primește l-am testat cu un aparat am scos și RAM-ul sa văd poate este din cauza lui dar tot la fel nu da nici un semn sa pornească

| Sorinvfjw explică (pentru sierra1):

Am montat tot urmărit un tutorial dar totul este montat ok!

| sierra1 a răspuns (pentru Sorinvfjw):

Degeaba, tot acolo e problema, la contacte/sloturi

| Sorinvfjw explică (pentru sierra1):

Păi și ce ar trebui sa fac mai exact?

| Sorinvfjw explică (pentru sierra1):

Am scos ramul de 5 ori l-am pus la loc și tot ni vrea sa se aprindă și nici sa încarce

| sierra1 a răspuns (pentru Sorinvfjw):

Undeva e un contact incorect/imperfect. Insiști dacă vrei să rezolvi

| Sorinvfjw explică (pentru sierra1):

Păi nu știu mai exact unde este acel contact imperfect nu mai știu unde sa mă uit la el am verificat toate cablurile le-am luat bucata cu bucata am verificat placa încărcătorul am scos ramul dar nu mai știu unde sa caut!

| sierra1 a răspuns (pentru Sorinvfjw):

Atunci tot la un service ajungi (dacă ai defectat o componentă?)

| Sorinvfjw explică (pentru sierra1):

Da ai dreptate decât sa mai fac alte tâmpeni mai degrabă îl duc la un specialist mulțumesc pentru ajutor tuturor!

| sierra1 a răspuns (pentru Sorinvfjw):

Baftă!

| Wr3nch a răspuns:

Scoate placuta de ram si vezi daca e la fel

| Sorinvfjw explică (pentru Wr3nch):

Am făcut deja acest lucru dar tot la fel!