| strangesura a întrebat:

Salutare,am un laptop HP pavilion g6, cu Intel Core i5, ATI Radeon HD7670M,6gb ram si am o problema cu placa video primara.Nu functioneaza. Orice joc as incerca sa rulez cu ATI-ul imi da crash, iar dupa se restarteaza pcul.Asadar,raman doar cu Intel hd-ul.De unde poate fi problema asta? S-ar putea sa fie doar unitatea mea problematica cu asta?(am auzit ca exista unele care sunt incapabile de a functiona cu placa video dedicata)

2 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Baga ultimul driver aparut pentru placa video, si vezi daca iti merge

| strangesura explică (pentru Gabi05):

Toate driverele sunt la curent. Aparent nu sunt singurul cu problema asta.Am vazut n-spe mii de posturi cum ca placa video deicata nu merge