| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un LG G3 si vreau sa-i schimb bateria. El are bateria de 3000 mAh. Ma gandeam sa cumpar una de 4000 mAh.
Oare daca mi-as lua o bateria de 4000 sau 4000mAh + s-ar defecta ceva in telefon, s-ar intampla ceva.
Ce-mi sugerati?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. Singura conditie este ca noua baterie sa fie de aceleasi dimensiuni cu cea veche. Eu am facut asa la un Nokia.Telefonul isi ia curent cat ii trebuie. Nu se intampla nimic.

| CPAElites a răspuns:

Si unde o bagi? E mai mare ca dimensiuni!

Răspuns utilizator avertizat
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

O baterie mai mare=este mai mare.
Încape în telefon bateria de 4000?
Teoretic nu ar trebui sa afecteze, beneficile ar fi ca ar tine mai mult și dezavantajele :
-e mai greu
-se încarcă mai greu.