| Mystyk a întrebat:

Am un buget de 1700 de lei si vreau sa imi cumpar un telefon. Ce imi sugerati? Fara marcile Samsung, iPhone, Huawei.
Eu ma gandeam la un Asus Zenfone Z3, sau Zenfone Z2 Deluxe. E bun?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Salut detin un Z2 laser si are o problema cu apelurile, cand ma suna cineva nu primesc mereu apelul, iar aceasta problema exista si pe varianta Z2 standard(nu stiu daca si pe editia Deluxe) personal as sta departe de seria Z2(nu stiu daca Z3 are probleme, iar experienta mea cu produse Asus nu a fost prea placuta asa ca eu mu prea m-as mai uita la ei)

Cat despre Nexus 5 e un model vechi pe care personal nu l-as considera.

Ai spus ca nu vrei Samsung, dar eu tot iti recomand un A5 2017 are un ecran genial, camera la fel, iar in ziua de astazi oamenii nu se uita la un telefon pentru performanta si mai mult la ce ofera.

Am mai spus odata si o spun din nou, produsele Asus au fost dezamagitoare...

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Zenfone are niste mici probleme cu camera.

Poate ai vrea sa arunci o privire si pe moto g4. Ar trebui sa se incadreze si in pretul tau.

| MihaelViorel a răspuns:

Vernee Apollo Lite este extraordinar.

| thebest7ionut7 a răspuns:

Eu mi as lua un LG Nexus 5 16GB e exact 1700 de lei.
Iata cateva performante care te-ar convinge ca Nexus e telefonul potrivit:-design extrem de simplu insa interesant, finut si de bun gust
-camera de 8MP insa cu un stabilizator care va face ca tremuratul mainilor sa nu fie o problema in orice fotografie
Mai multe detalii pe https://www.price.ro/preturi_lg_nexus_5_16gb_black_891763.htm
Cat despre Asus pot da un 10 la design insa un 0, 00 la performante.
Tu decizi;)

| Mystyk explică (pentru thebest7ionut7):

Multumesc pentru raspuns! Am o intrebare, pentru ca sincer nu prea ma pricep la categoria telefoane, de ce LG Nexusu pe care mi l-ai sugerat tu e mai bun ca Asus? Din cate vad, Asus are RAMi si procesor mai bun, mai ales ca e de la Intel (cel de la Z2).

| XYZ02 a răspuns (pentru Mystyk):

Stai departe de Intel pe platforma mobila, nu toate aplicatiile au suport pentru chipset-ul Intel(a dorat 2 luni ca Zenfone 2 cel cu Intel inside sa primesca Pokemon GO)