| costeaboy a întrebat:

Salutare!
Am un macbook pro 13 2020, am plecat de acasa si nu l-am stins efectiv, doar am inchis laptopul, batereia avea undeva 20 %, cand m-am intors acasa, l-am deschis si nu se mai aprinde deloc, apoi l-am dus intr-un service si mi-a zis ca e posibil ca batereia sa fie stricata, dar va spun ca imi tinea cam 6 ore aproximativ, deci nu cred.
Apoi cand am venit acasa cu el, l-am pus la incarcat si s-a aprins, dar imi zice ca bateria nu se incarca si l-am lasat vreo 8 ore si tot 16 % are.
Cine s-a mai ciocnit de asa problema va rog sa imi scriti.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| QCosminQ a răspuns:

Bateria este problema. Degeaba va tinea 6 ore, daca acele 6 ore era folosit intr-un regim de filme sau alte chestii de genul. Schimbati bateria si nu o sa mai aveti probleme de genul. Daca nu se mai incarca, se verifica si portul de incarcare al laptopului.

| costeaboy explică (pentru QCosminQ):

Salut!
Nu e de la baterie, s-a rezolvat.
Era o problema de soft.
Mersi