| andrei20010510 a întrebat:

Salutare. Am un PC cumparat de un prieten destul de noob la categoria tehnologie. Are Intel Pentiul Dual-core 3. 00Ghz, 4GB Ram DDR3, Windows 8.1 Pro (neactivat pentru ca a venit odata cu PC-ul), Intel HD Graphics GT1.
Intrebarea mea este :
Pot sa pun placa de baza NVidia 600 Series GT630 2048MB?
Link catre placa: http://www.emag.ro/......EMCBKBBBM/

4 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

In primul rand tu zici de altul ca e noob la chestii din astea dar nici tu nu esti departe de el.In primul rand nu stii sa scrii ncii acel Intel Pentium iar in al doilea rand ce vrei tu sa pui este o placa video si nu o placa de baza.Imi lasi impresia ca nu sti diferenta dintre o placa de baza si o placa video...in fine
ca sa iti raspund la intrebare... Da poti sa pui placa respectiva linistit. Poti incerca si ceva mai bun de atat daca iti trebuie pentru jocuri noi. Sfatul meu e sa faci investitia din timp pentru genul de jocuri ce iti plac.

| andrei20010510 explică (pentru Baton):

Multumesc anticipat. Am vrut sa scriu placa video dar ma gandeam la placa de baza, scuze.

| LosT8 a răspuns:

Da, poti sa o pui, dar ai putea opta pentru alta mai buna si ai putea adauga si mai mult ram.
http://bit.ly/1fVpdkM

| andrei20010510 explică:

Am vrut sa scriu placa video dar ma gandeam la o placa de baza