| anonim_4396 a întrebat:

Salutare....am windows 8 licentiat si nu stiu.ce am facut ca nu imi Mai accepta parola.am incercat cumva sa intru in safe mode si mi s-a cerut sa dau restart(inainte ma logam cu un pin de 4 cifre) am dat restart si cand sa bag parola, nu imi Mai accepta nici cum....stie cineva ce pot face?

6 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Daca aveai cont de Microsoft poti recupera parola de pe alt pc
daca aveai cont local teoretic ar trebui sa reinstalezi windowsul, practic ar fi posibilitatea e a anula parola de administrator(vezi hiren)

| anonim_4396 explică (pentru Sp33dyt):

Si cum anulez parola?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Mersi dar nu prea ma ajuta postul...nu am cum sa am acces la windows si chair nu inteleg...parola o stiu sigur si nu imi dau seama de CE nu o accepta..si de CE nu Mai am optiunea sa ma loghez cu pin-ul

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal, CD-ul ala de boot il faci pe alt calculator, logic. Asta e! Si popa si hot nu se poate. Te duci la un amic care are calculator si iti faci CD-ul. De ce nu-ti accepta parola, nu ne mai intereseaza. Tu vrei sa o scoti. Ti-am spus ce sa faci, daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Ba ne intereseaza ca am dat restart la windows si trebuia sa bag o adresa de windows live...am bagat-o pe cea care o aveam si nu mi-o accepta, a trebuit sa fac alta adresa de windows live...mersi oricum de ajutor