| LaurenţiuCD95 a întrebat:

Salutare,

As avea o intrebare in legatura cu adrese IP/router. Am observat din setarile routerului meu Huawei B315S-22 faptul ca pot avea 4 Retele/Networks. Intrebarea mea este: Pot avea IP-uri diferite? Exista anumite setari pe care le pot face intrucat sa aiba fiecare un IP diferit?

Intreb asta pentru ca as avea nevoie pentru un proiect de Informatica, avand 4 telefoane ce ruleaza un simulator, fiecare avand nevoie de un IP diferit. In momentul de fata, pot rula doar pe un telefon acest simulator din cauza faptului ca am doar un IP.

Ma poate lamuri cineva? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Poti avea mai multe ip lan. Poti folosi un router. pe acest link ai explicatii pe engleza la subiecte it/c https://www.cybrary.it

| LaurenţiuCD95 explică (pentru Ax3LdeV):

Mersi mult de raspuns, o sa ma uit acum!