| andrei056 a întrebat:

Cate limbaje de programare trebuie sa ști ca sa poți lucra la Microsoft? de pilda ar cam fi(c++,c#, vb.net etc).
Trebuie sa le stiu pe toate sau e suficient c#?
Pe lângă asta as mai vrea sa întreb c# se face la facultatea de automatica si calculatoare?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stii programare.

limbajul e doar o unealta pentru un programator bun... mai ales pentru unul care lucreaza la Microsoft.

in rest conteaza experienta intr-un limbaj in functie de postul pe care te angajezi ca doar nu toata lumea la Microsoft lucreaza pe fix aceeasi tehnologie.

si nu la AC nu se face C#, nu se face de altfel niciun limbaj in mod special

| peperonies a răspuns:

Trebuie sa stii unul bine ca pe restul poti sa le inveti destul de repede.