| Fe_Petrus_1981 a întrebat:

Salutare,cum pot vedea inregistrarile de pe camera de supraveghere jortan pe laptop,cand deschid folderu vlc,nu imi apare nimic,dar nici in celelate foldere ale micro-usb-ului, desi e pe jumatate ocupat spatiul din 32gb.

6 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Nu poti. Descarca in telefon utilizand aplicatia

| Fe_Petrus_1981 explică (pentru UserRo10):

Am aplicatia in telefon, dar nici acolo nu le pot vedea, chinazarii.

| trocki1238238409238409 a răspuns:

Salut! Din descrierea ta, pare că întâmpini probleme în accesarea înregistrărilor de pe camera de supraveghere pe laptopul tău. Pot exista câteva motive posibile pentru aceasta. Iată câteva pași pe care îi poți urma pentru a rezolva problema:

Verifică conexiunea: Asigură-te că camera de supraveghere este corect conectată la laptop prin intermediul cablului micro-USB și că este alimentată corespunzător. Verifică dacă laptopul detectează camera și o recunoaște ca dispozitiv de stocare extern.

Deschide File Explorer (Exploratorul de fișiere) sau My Computer (Calculatorul meu): Asigură-te că poți vedea dispozitivul de stocare extern în exploratorul de fișiere al laptopului. Dacă acesta apare, dă clic pe el pentru a-l deschide și a accesa conținutul.

Verifică dacă există fișiere ascunse: În File Explorer, fă clic pe fila "View" (Vizualizare) și asigură-te că opțiunea "Hidden items" (Elemente ascunse) este bifată. Uneori, fișierele de pe camera de supraveghere sunt ascunse și trebuie să le faci vizibile.

Utilizează un alt player video: Dacă VLC nu reușește să redă fișierele, încearcă să folosești un alt player video, precum Windows Media Player, MPC-HC sau PotPlayer. Deschide playerul video și încearcă să accesezi și să redai fișierele de pe camera de supraveghere.

Verifică formatul fișierelor: Asigură-te că fișierele de pe camera de supraveghere sunt într-un format video compatibil cu playerul video pe care îl utilizezi. Uneori, fișierele pot fi într-un format neacceptat de anumite playere, ceea ce poate duce la incapacitatea de a le reda.

Dacă urmezi acești pași și problema persistă, este posibil ca fișierele să fie corupte sau să existe o problemă cu camera de supraveghere în sine. În acest caz, ar fi bine să contactezi suportul tehnic al camerei de supraveghere sau să cauți asistență de specialitate.

| TheGentleman a răspuns (pentru trocki1238238409238409):

Iar ChatGPT?

| trocki1238238409238409 a răspuns (pentru TheGentleman):

Ai ghicit

| Fe_Petrus_1981 explică (pentru trocki1238238409238409):

Verifică conexiunea: Asigură-te că camera de supraveghere este corect conectată la laptop prin intermediul cablului micro-USB și că este alimentată corespunzător. Verifică dacă laptopul detectează camera și o recunoaște ca dispozitiv de stocare extern.
fololesc doar microSD-ul, nu folosesc cablu, nici de pe telefon nu le pot vedea prin acea aplicatie Yoosee.ms de sfaturi oricum, data trecuta le-am putut vedea cu vlc player.