| LeonardXD a întrebat:

Salutarebig grin, problema cu placa; deci aveam instalata placa Nivida GeForce 8500Gs 512mb asa bine, am zis ia sa pun CD de driver install l'am pus si am instalat un rahat... Drive Instalation. una din alea dupa am dat pe DESKTOP click dreapta si nu imi mai aparea Nivida Control Panel. ajutati-ma cat mai urgent posibil crying...straight face

PLZ. FUNDA:*

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Intra pe www.nvidia.com si cauta ultimele drivere ale placi video.

| AndreyChirita a răspuns:

Iti recomand sa iti dezinstalezi driver-ul pe care il ai acum instalat, apoi sa accesezi link-ul urmator:

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Introduci datele corespunzatoare (GeForce, GeForce 8 Series, Windows 7 sau XP - depinde care il ai tu instalat); astfel o sa iti apara un driver ( cu tot cu Nvidia Control Panel) cel mai nou. Asa o sa mearga si cele mai noi jocuri mult mai bine. Iti mai recomand sa faci asta macar o data pe luna, fiindca apar versiuni mai noi de drivere care imbunatatesc performantele placii video.
Sper ca au fost de folos informatiile...

| LeonardXD explică (pentru AndreyChirita):

Nu scrie seria pe cutie.EX: GeForce 8 Series.nu scrie nicaieri cum aflubig grin?

| AndreyChirita a răspuns (pentru LeonardXD):

Spuneai ca placa se numeste Nivida GeForce 8500G. "8500" - seria 8. Daca se numea GeForce 9600 era seria 9 si tot asa...