| TheLion a întrebat:

Salutare,

De 2 zile am probleme cu PC-ul.Se blochează şi merge greu. Pointer-ul mouse-ului agaţă mai tot timpul şi muzica se aude ca şi cum s-ar rupe banda la casetă.
Am auzit ca aş putea avea baduri pe hard disk.Am verificat cu un life CD şi nu mi-a gasit nici un bad sector.
Care ar putea fi caza? E cumva pe moarte hard disk-ul?(sau poate e altceva).

5 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Procesorul tau nu mai face față. de aia sacadează muzica și înțepenește. dezinstalează toate programele inutile, ia de pe net, gratis, system ninja, da-i scanare la pc, apoi vezi că programul ăsta îți arată și ce programe încarcă memoria sau rulează de la începutul rulării windowsului. scoate-le, șterge temporarele și cred că și va reveni happy

| Zangetsu a răspuns:

Salut, da-mi mesaj cu id-ul tau de mess si o sa incerc sa te ajut.

| Th33ldeRg0d a răspuns:

Verifica ca hdd-ul sa fie pe ultra dma.

| Benedict_6845 a răspuns:

Cum a zis si utilizatorul gki1980, problema este de la procesor, este singurul care poate cauza asta. Ori varianta spusa de gki1980 cu programele inutile dar mai fac o adaugire si de multe ori asa a fost, nu mai e bun coolerul de pe el. multi prieteni au avut probleme din astea si s`au rezolvat cu o simpla curatare si niste pasta termo-conductoare

| recond9 a răspuns:

Pai e posibil sa ai ceva virusi...Ai antivirus? Sau poate nu ai loc destul in Local Disk C.Iti recomand oricum sa descarci CCleaner (asta daca nu il ai deja) si sa-i dai un clean de registru si aplicatii.
Sper sa ajute.

http://www.filehippo.com/download_ccleaner