| anonim_4396 a întrebat:

De curand am cumparat un HDD WD Black 320Gb l-am testat la laptop cu hdd tune, Hard Disk Sentinel totul Ok fara probleme erori/Baduri sau altele dupa care l-am bagat in ps3 pentru memorie de cateva zile nu ma mai lasa sa ma joc online am crezut ca e problema de la wifi dar nu era la hdd cand l-am conectat iar la laptop sa-i fac din nou teste in arata o eroare //Current Pending Sector Count // Stie careva de la ce este Problema?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Si dupa eroare nu iti mai aparea nimic altceva? Gen un numar simplu sau in hexadecimal?

Oricum, asta inseamna ca, desi inainte cand l-ai scanat nu aveai baduri, ei bine acum ai. Incearca un FULL ERASE pe hardul respectiv. S-ar putea sa dureze ore intregi, dar exista o mica sansa sa-l recuperezi.

Ai putea, mai intai, sa-l scanezi iar cu HDTune, si numai cu el, pentru ca arata numarul de baduri in baza 10, si sa vedem cate baduri ai pe el acum. Doar informativ.

Nota: daca dupa primul FULL ERASE, dupa ce-o sa scanezi iarasi HDD-ul cu HDTune, numarul de baduri va scadea, atunci inseamna ca esti pe drumul cel bun. Ar trebui sa repeti procesul pana cand isi revine, daca isi revine, dar nu mai mult de 3 erase-uri.

| BuBu1989 a răspuns (pentru miTzuliK93):

L-am scanat cu hdtune si nu mi-a gasit nici un bed tot testul e cu casutele vezi doar eroarea Current Pending Sector Count si temperatura cam mare... 50/60 grade

| miTzuliK93 a răspuns (pentru BuBu1989):

Ce ciudat. De obicei eroarea asta depisteaza badurile, si le arata si numarul imediat dupa, fie ca e in hexadecimal sau in baza 10. Incearca ce ti-am zis cu Zero-Fill mai sus, adica Full Erase. Banuiesc ca sunt programe pe google care fac asa ceva.

| BuBu1989 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Ok incerc asa si revin cu un raspuns...

4 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema Current Pending Sector Count mi-am bagat piciorul in el i l-am dat la cineva si la reparat l-am intrebat cum si mi-a zis ceva de genul hdd au si functii fizice si mai detailat a zis ca ia sarit o clema de pe langa nu stiu ce magnet atata am reusit sa inteleg restul e can can poate te ajuta