| UnBaiatOarecare a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Am un Acer extensa 5220.Are 2gb RAM, Sistem type 32-bit Operating System, Intel(R) CPU -1, 73GHz, w7.
As vrea sa stiu daca pot schimba procesorul cu unu' Dual Core.((Si daca pot cu ce fel de procesor?))
Am zis sa schimb cu unu' Dual core, pe asa nu imi merge nici fifa 2007happy.Am inteles ca pe procesor dual core merg mai bine jocurile.Cel mai bun raspuns FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| WholeWorld a răspuns:

Jocurile merg mai bine pe o placa video performanta... dar si procesorul e important.
Daca ai fi avut pc, ar fi fost mult mai simplu sa faci upgrdare dar asa la un laptop unde e posibil ca totul sa fie integrat si sa te duci la un specialist, plus ca iti ia si ala bani oh go on.
Iar daca e vorba de fifa 07... e imposibil sa nu-ti mearga pe procesorul tau... este un joc destul de vechi si nu are cerinte mari si nici la placa video.
Dar daca placa video este integrata, asta e problema. Pentru ca nu poti juca mult timp pentru ca se incalzeste si performantele scad, si asa e vai de capul ei ca este integrata si e lowprofile.
Cred ca nu poti schimba placa video la laptop.
PS:Mai bine te-ai gandi pe viitor la o unitate