| Silviu_Alecu_1993 a întrebat:

Salutare, laptopul meu are o problema unica, nu poate merge decat daca il tin cu capul in jos, daca cumva il tin normal pe masa ingheata complet, daca il intorc invers merge, daca il tin normal scoate un bazait ca o masina de tuns, dar daca il intorc pe dos nu mai scoate sunetu...ce poate sa aiba? a inceput de ieri sa faca asa. Multumesc!

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate e blocat ventilatorul cand e tinut in pozitie normala si merge greu, face zgomot, iar procesorul daca nu e racit, se incalzeste si se blocheaza. Cand il tii invers, acel ceva care blocheaza ventilatorul nu o mai face, ventilatorul merge, procesorul e racit si functioneaza normal.

| marinaru777 a răspuns:

Trebuie dus la un service sau il desfaci tu, nu face ceva contact deci este o componenta.