| PkMc a întrebat:

Salutare lume am o problema cu driverul audio...
Din greseala am sters driverul audio si acuma nu mai aud nimic.
Am incercat sa il instalez iar de pe cd-ul cu driverele de la pc dar imi da o eroara in care spune ca nu este compatibil ce sa fac?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai probleme cu windos-ul. Incearca sa-l instalezi altfel. In device manager, te duci pe driver, click dreapta si ii dai update driver. Cu CD-ul cu drivere in unitate, alegi optiunea sa caute automat. Si il lasi sa-si caute singur driverele pe CD.

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns:

Scoate placa de sunet daca e separate daca nu o dezactivezi din bios apoi pornesti fara ea dupa o pui inapoi sau o aqctivezi din bios apoi o sa ti ceara driverul singur

| yulian2 a răspuns:

Salut linkul asta o sa iti fie de mare ajutor si este gratis http://www.touslesdrivers.com/ cauta pe youtube tutorial este foarte usor bafta

| JmeByMex a răspuns:

Salutwinking
Poti incerca DriverGenius, e un program care iti cauta automat driverele din pc.
Binenteles nu este un program gratuit, dar daca ai nevoie de el lasa-mi un mesaj si te ajut eu.