| Havok83 a întrebat:

am urgent nevoie de ajutor.Am sters din greseala un folder "Real tek audio..." si nu mai am sunet la pc.Am incercat sa instalez driverul audio si mi-a dat o eroare.Please helpppp.Nu stiu ce sa fac.Am windows xp sp1.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca:
Realtek AC97 Audio Codec Driver A3.97 (windows ALL)
http://drivers.softpedia.com/......A397.shtml
SAU
Realtek High Definition Audio Codec (Windows 2000/XP/2003)
http://download.cnet.com/......88584.html

| Havok83 explică (pentru neluL):

Salut am o problema si mai mare decat aceasta din intrebare.Acum am folosit si programe pentru drivere cum ar fi DriverMax sau Slim Driver si tot nu s-a rezolvat problema.Am accesat si linkurile tale am instalat driverele dar degeaba nu se aude deloc.Please helpp.Multumesc oricum.

| neluL a răspuns (pentru Havok83):

Intra in Start ->Run->dxdiag -> click pe tabul Sound -> fa un print screen si posteaza-l aici.
Mai intai incearca asta -> Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio" -> vezi daca este pornit acest serviciu.

| Havok83 explică (pentru neluL):

Offf doamne deci am incercat absolut totul si sa dezinstalez si sa il instalez din nou.Pur si simplu nu merge.Ce pot sa fac.

| neluL a răspuns (pentru Havok83):

Este pornit serviciul Windows Audio?

| Havok83 explică (pentru neluL):

Da este pornit.I-am dat stop si start am incercat tot.

| neluL a răspuns (pentru Havok83):

Tu citesti in intregime mesajele mele? Mai sus am spus ->
Intra in Start ->Run->dxdiag -> click pe tabul Sound -> fa un print screen si posteaza-l aici.

Intra iar in Start -> Run -> Devive Manager -> Sound -> fa un print screen si de aici.

| Havok83 explică (pentru neluL):

Gata am rezolvat multumesc mult de ajutor.E din cauza placii de sunet si am schimbat-o.Multumesc mult si daca nu te superi am sa mai apelez la tine.

| neluL a răspuns (pentru Havok83):

OK! Cu placere! bye, bye wave