| SorinELoo7 a întrebat:

Mi se pare cam stupida intrebarea: La un sistem audio cu doua boxe si un subwoofer cum trebuie sa reglate bass-ul si inaltele (fara raspunsul dupa cum iti place/dupa ureche)? Intreb asta deocare la mine sa aude cu barait cand este la maxim...
Acesta este modelul pe care il am:
http://www.sigmanet.ro/Delux-DLS-2109--id5783

6 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Păi cam acesta este singurul răspuns posibil... Fiecare după cum îi place, la unul îi place cu mai mult bass, să simtă beat-ul, la altul, dimpotrivă, înaltele mai sus, să nu-i zgârie timpanele. În principiu le dai ambele exact la jumate, iar apoi ridici încet bass-ul pe o melodie house, (acolo ai înalte şi joase câte vrei) iar când ţi se pare că sună ok, dai "save" şi gata... Baftă!

| SorinELoo7 explică (pentru angel74dm):

Eu le am aproape la maxim pe ambele... dar ce sa fac sa nu mai baraie cand dau volumul la maxim?

| angel74dm a răspuns (pentru SorinELoo7):

Păi tocmai de-aia, că sunt la maxim amândouă... Dă-le la jumate şi areglează încet-încet până nu mai bârâie... Intră la Start, Toate programele, Accesorii, Amuzament, Control volum. Acolo reglezi toate, Wave, synth, line in-ul şi beep-ul. Succes!

| IulianP a răspuns:

Pai tu ai pretentii de la sistemul ala?!
Nu are cum sa acopere intreaga plaja de frecvente(joase, medii sau inalte).

| SorinELoo7 explică (pentru IulianP):

N-am spus ca am pretentii, doar vreau reglajul la bass si inalte ca sa nu mai baraie (am si spus asta)

| Nymeria a răspuns:

Da mare dreptate, stupida intrebareabig grin