| Crash94 a întrebat:

Salutare!

Nu vreau să pară o întrebare ciudată, sunt începătoare în acest domeniu. Am achiziționat un Canon EOS 700D. Am pus bateria la încărcat. Dilema mea este următoarea: Atunci când nu are baterie, butonul pentru bliț ar trebui să declanșeze blițul sau acest lucru este posibil doar cu bateria în aparat? Ideea este că atunci când este închis, din câte știu, se poate deschide blițul.

Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| VladyCu a răspuns:

La aparatele mele Nikon nu se ridică blițul fără baterie happy
D600 & D750

| untu a răspuns:

Blitzul poate fi activat doar cu bateria in aparat! Cu bateria scoasa nu cred ca va deschide blitul! (doar o data daca este posibil)

| VladyCu a răspuns (pentru VladyCu):

Însă ți-aș da un sfat... uită de blițul acela, nu-l folosi happy