| maniac5000 a întrebat:

Salutare pot modifica iesirea unei boxe cu una de la castile de calculator? Daca da, cum? Am o boxa stricata cu 2 fire iar o mufa de la casti cu 3 fire, rosu, albastru, auriu. Cum le pot conecta ca sa mearga?

1 răspuns:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Si ce rezolvi daca o bagi pe intrarea jack? pe jack (mufa de casti e conceputa pentru o rezistenta de 600ohm ) pe cand boxa are 4-8sau 16ohm depinde..risti sa strici sursa de semnal..in fine. legi plus pe firul rosu sau albastru tu alegi si minus pe firul auriu