| AlexSFX a întrebat:

Salutare prieteni de pe TPU! De vreo luna am o problema cu pc-ul, la un moment dat in timp ce il folosesc se blocheaza imaginea si nu mai pot sa fac nimic decat sa il sting. Si cateodata se aude acel sunet cand se stinge dar pc-ul inca e pornit. Prima data am crezut ca este din cauza ca e de la jocuri, dar se blocheaza si daca nu fac nimic, pur si simplu imaginea si sunetul ingheata si nu merge sa fac nici o comanda. Dau funda celui care ma ajuta.

PS:Mentionez ca am schimbat pasta termoconductoare de pe procesor si nu am avut sa ii pun indeajuns, asa ca e un strat foarte subtire. Sa fie cumva de asta?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Hard Disk stricat!
Asa se intampla cand il opresti din butonul "Power" sau il scoti din priza in timp ce el fuctioneaza...

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

E ca si cum ti-ar da cineva cu bata in cap "sa adormi"

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

Functioneaza*

| AlexSFX explică (pentru CPAElites):

Si pot sa ii mai fac ceva?

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul. Daca era de la pasta se inchidea nu se bloca imaginea.

| AlexSFX explică (pentru Dismally):

Pai il am reinstalat acum o saptamana din acest motiv.

| CPAElites a răspuns (pentru AlexSFX):

Schimba cablul sata sau ide... Daca face la fel cumperi alt hard disk!