| Peter920 a întrebat:

Salutare,spuneti-mi va rog cam ce jocuri merg la windows 8.1?
Va multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Windows 8.1 inca este in faza de preview (de testare). posibil sa mearga o gramada de jocuri pe el (desigur depinde si de performanta calculatorului tau) dar dupa cum ziceam windows e incomplet. pentru jocuri iti recomand windows 7.

| Danzell a răspuns:

Alea care au sogla windows 8 pe ele

| Gabi05 a răspuns:

Daca nu zici si ce hardware ai de unde vrei sa stim
Cpu
Gpu
Ram

Nu windowsul conteaza pentru jocuri.
start-run-dxdiag sa afli

| Peter920 explică (pentru Gabi05):

Eu pot si singur sa apreciez ce jocuri sunt compatibile cu pc-ul meu, vreau sa-mi instalez acest windows si de aceia am intrebat ce jocuri sunt compatibile cu el, fiindca si de windows depinde un pic.

| Gabi05 a răspuns (pentru Peter920):

Tot ce a aparut in 2013 sunt compatibile