| 1AngryMan a întrebat:

Salutare TPU am o mare intrebare,dilema, problema. Am un TV LED Samsung seria 4 (2 x HDMI, 1x USB, 1xscart,1x service(mufa jack-scrie service!), un xbox si un sistem audio 5.1 Genius cam printre primele modele alea de lemn.As dori foaaaarte tare sa stiu ce cabluri imi trebuiesc pentru a avea sunet TV si xbox 360 in sistemul audio, precizez ca legatura Tv Xbox este cu cablu hdmi facuta si nu vreau sa renunt la HD! Multumesc si astept cu mare nevoie de raspuns!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Pe TV nu ai sunet 5.1 din păcate. Nici pe intrare, nici pe ieşire.

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Pe acel dv nu poti conecta nici un fel de sistem direct la el

| 1AngryMan explică (pentru SouLIce):

Ok ok deci am un raspuns super negativ dar nu am inteles ce as putea face in cazul asta ..cu un dvd hdmi ar merge? un sistem nou? sau chiar nu se poate face nimic? si multumesc pentru raspunsuri!

| 1AngryMan explică (pentru 1AngryMan):

Si ar mai fii ceva am conectat cu un cablu intrare scart in tv si iesire are 4 rca-uri 2 video, 2 audio; pe cele 2 audio le am bagat in sistemul audio 5.1 si imi reda sunetul de la tv in toate boxele dar enervant este ca pot asculta doar muzica de la tv (mtv, kiss fm sau oricare alte programe.) daca bag stickul cu muzica in tv nu pot sa ascult in boxe decat sunetul de la tv..si iar nu inteleg cum e situatia