| bonjordoking a întrebat:

Salutare,TPU! Am o problema cu camera mea digitala Canon powershot a495. Mentionez ca aceasta foloseste baterii,si nu acumulator. Cand pun baterii noi (AA) si pornesc,fac o poza,iar apoi se inchide, spunand ca trebuie sa schimb bateriile.Pot sa o repornesc dar se intampla la fel. Cum pot sa o repar? Am auzit de o smecherie cu o scobitoare sau ceva...multumesc anticipat si dau FUNDA!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca si cu acumulatori. Daca face tot asa inseamna ca e defecta si trebuie mers la un atelier de reparat.

| bonjordoking explică (pentru Salontanul):

Cum adica sa incerc cu acumulatori? Functioneaza cu baterii

| Salontanul a răspuns (pentru bonjordoking):

Sunt acumulatori reincarcabili care inlocuiesc bateriile avand amperajul mult mai mare.
http://www.e-acumulatori.ro/? utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=aaa-home&gclid=CLeSv_Ki2roCFQlb3godkncAbg
Eu asa mi-am luat de 2700 miliamperi si merge excelent.

| bonjordoking explică (pentru Salontanul):

S-ar putea sa achizitionez, daca nu exista nicio modalitate de a il repara ca sa il folosesc in continuare cu baterii. Merci multwinking