| OnlyMeMihai a întrebat:

Am o problema : Eu am Windows 7 fully activated iar atunci cand a aparut faza aceea cu rezervarea Windows 10 si iconita in bara nu le-am bagat in seama dat astazi m-am decis totusi sa-i dau un updatr deoarece am inteles ca este foarte bun dar cand am pornit Pc-ul pentru a face update am observat ca iconita update to windows 10 nu mai este pur si simplu in bara. Doresc sa stiu daca totusi mai pot face update free sai macar de ce nu mai am iconita in bara. PS am verificat si in Control Panel si nimic. Cel mai bun raspuns va primi funda. Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, poți face upgrade dar cel mai bine este să folosești o copie a windows 10 disponibilă în mod gratuit și legal pe site-ul Microsoft și technet.Chestia cu update-ul disponibil e doar o chestiune de marketing iar asta îți va transforma pc-ul într-o „conservă" că de cele mai multe ori update-ul se va realiza eronat. Oricum știi ca ai nevoie de hardware conform pentru a rula windows 10, în sensul că ai nevoie de un quad core de minim 2 gz și minim 4 gb ram.Restul și minciuni comerciale specificie Microsoft.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| OnlyMeMihai explică:

Nici acolo nu apare din pacate