| r0b3Rt03 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare si anume.
de curand mi-am achizitionat un laptop sh nu tocmai performat procesor de 1, 90intel ram 1gb ddr 2 hhd de 80sata si placa video 64mb.
intrebarea este ce sa incerc sa pun ce windows ca nu a avut windows am incercat xp dar se misca greoi mai ales la video pe youtube.

multumesc daca e sa ma rezolvati dau si fonda

5 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Sall instaleaza direct x 9 sau 10 si k litle codecpak

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xp ar trebui sa se miste foarte bine.nu incerca sa bagi 7 seoarece cu acel procesor nu iti va rula bine.Nici macar un program nu-l vei putea deschide imediat.Se va bloca. La video pe youtube trebuie sa ai updatat driverul video si cel de sunet, sa updatezi ultima versiune de Adobe flash player dar cum xp-ul e scos din uz, nu vei mai gasi Adobe flash player. Deasemenea ca sa poti vedea un video bine trebuie saia si internetul bun, altfel se va incarca mai greu.Sau incearca sa dai drumul la un video, il pui e pauza vreo cateva minute si apoi dai play.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

"dar cum xp-ul e scos din uz, nu vei mai gasi Adobe flash player"...ce treaba are flash cu xp cand este o platforma independenta?
Asta ce e: http://get.adobe.com/
Ce treaba are flash player cu youtube cand youtube nu mai foloseste flash si foloseste html5?

Dupa ce ca sunt ei aiuriti, ii mai aiuriti si voi...

| ion1731 a răspuns:

Nu instala nici un windows- prea mult consuma chiar si xp-ul. incearca si citeste astea 2 articole :
http://dan-blog.ro/......opuri.html
http://forum.softpedia.com/......ost-linux/

| r0b3Rt03 explică:

As incerca o distriibutie linux sa un windows lastxp/vista ce parere aveti?