| valy91 a întrebat:

am si eu o intrebare! vreau sa imi cumpar zilele acestea un telefon Sony xperia z2 de pe 123.gsm si as dori si eu sa m-a lamurit daca e un telefon bun ca rezistenta.

Răspuns Câştigător
| Miruffer a răspuns:

Eu am Sony xperia z2 și este rezistent, dar nu grozav de rezistent.
L-am scăpat pe jos, fără husă, pe gresie de vreo 5 ori și n-a pățit nimic în afară de o zgârietură superficială pe display.
Așa, ca un post scriptum: Nu am încercat să bag în apă xperia z2, din cauza unei experiențe nedorite cu z-ul. În ciuda faptului că am închis toate capacele foarte bine, în z a intrat apă. Lucru care cred că este posibil și la z2, chiar dacă este prezentat ca fiind waterproof.
Deci dacă-l vrei în mod exclusiv pentru rezistența la apă, îți recomand să iei alt telefon. În rest își face treaba super bine.

| valy91 explică (pentru Miruffer):

Telefoanele Sony isi pierd garantia daca se strica din cauza la apa deci sa nu faci greseala sa il bagi in apa pentru un selfie sau ceva de genu happy

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Uite un Test Drop www.youtube.com/watch?v=5BGQtfDZNt4, ca sa-l protejezi mai mult ii poti cumpara o husa de silicon ca aceasta ...D9ZB5BBBM/ si folie protectoare pentru ecran ...DVY3RBBBM/

| SouLIce a răspuns:

Este un telefon foarte bun si foarte performant
Gradul de rezistenta nu este chiar foarte bun, pot spune doar bun
Este acoperit cu sticla si pe spate si din aceasta cauza iti trebuie neaparat o husa. daca acea sticla se sparge va arata foarte urat