| stivy90 a întrebat:

am si eu o mica problema mi-am cumparat de 2 luni un LCD TV LG 26CS460, 66 cm, 1366x768 pixeli si vreau sa il conectez la calculator ma chinui de cand l-am cumparat dar nu reusesc(mentionez nu pe post de monitor doar pentru filme si jocuri) TV-ul are mufa HDMI si PC-ul are VGA. Am cumparat acel cablu VGA la un capat si la celalalt HDMI l-am conectat in PC si in TV am incercat eu cateva setari sa fac dar nu reusesc de loc. Pls care puteti sa ma ajutati? dau funda :-X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| ZendyTeam a răspuns:

1. Ce windows ai?
2. Daca ai windows 7 urmezi urmatori pasi.

-> click drepta desktop screen rezolution.
-> apesi detect. Ar trebui sa iti detecteze monitorul al 2lea, in cazul tau tv.

-> daca nu il vede, vezi in setarile de la TV ca ai input/output PC sa nu fie setat altceva.

Stima Zendy.

| stivy90 explică (pentru ZendyTeam):

Da winows 7 ultimate am. Am incercat ce mi-ai scris tu am dat click dreapta dextop screen rezolution am apasat si pe detect si nu il vede am dat si la tv din input pe PC dar tot nu vrea sa il recunoasca.nu inteleg de ce? am mai incercat sa dau si la Multiple displays pe "Extend these displays" si imi arata cel de-al doilea monitor dar la TV nu se intampla nimic imi zice mereu fara semnal.