| ViorelMarian a întrebat:

Am si eu un canal de Youtube legat despre Tutoriale IT.
Ajutati-ma si pe mine sa gasesc un NUME bun si cum a-ti face voi promovare?
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| AlezzanderZed a răspuns:

Nume: MarianTech.
Despre promovari: Majoritatea canalelor de Youtube mai "mari" fac promovari destul de scumpe. Dar daca apelezi la canale mai "mici" nu va avea nici un efect.
Din cate am vazut eu, o promovare costa cam 15 euro, la inceputul videoclipului, iar daca vrei sa te bage la Sub Box costa ceva mai mult.

3 răspunsuri:
| Andrei401 a răspuns:

Poți folosii nume gen : TutorialeIT sau TutorialeCuMarian(sau Viorel), TutorialePracticeIT, etc...
Si o promovare trebuie filmată, si in timp ce filmezi canalul pe care il promovezi, te muti de colo - colo prin videourile lui, spunand ca are videoclipuri cu x, face tutoriale cu x, se joaca x, merita un subscribe etc...pe scurt aduci argumente de ce ar trebui ca lumea să se aboneze la el, mult succes cu canalu". happy

| Buturuga_Cristian_1997 a răspuns:

Numele nu e asa relevant cat timp faci treaba bunawinking uite un nume : TUTORIALE IT VM (viorel marian).

| ViorelMarian explică (pentru Buturuga_Cristian_1997):

Am pus numele " TUTORIALE VM " si am pus si un video
https://www.youtube.com/watch?v=o5somdfhwVk&feature=youtu.be

ce parere aveti?