| Didu85 a întrebat:

Salutare TPU! Am un cont de Facebook mai vechi pe care nu-l folosesc, datele de conectare nu le mai știu, cum as putea ca sa-l șterg definitiv?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti sa stergi nimic, ca FB nu este propietatea ta, dar poti cere dezactivarea contului, daca reusesti sa demonsterzi ca tu esti propietarul contului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți. Ștergerea o poți solicita doar tu, aici

https://deletefacebook.com

Dar trebuie logare cu email și parolă pentru contul respectiv. Iar dacă raportezi la Facebook contul respectiv, acesta cel mai probabil nu se va șterge.