| GhostSura a întrebat:

Salutare, TPU! Cum fac ca atunci când ascult o melodie cu căștile să se audă mai tare? Un coleg când da la maxim se aude la 3-4 metri laughing are iphone, dar după mine căștile alea fac ceva să se audă mai tare.
Concluzie vreau să se audă mai tare când ascult o muzică cu caști. Poate trebuie să modific ceva din Efecte de sunet sau ceva de gen.
Dau funda!:*

12 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Castile conteaza mai mult decat telefonul. Iti recomand castile Sony MDR-V55. Sunt cele mai bune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti iei niste casti mai bune

| GhostSura explică (pentru suntserios):

Aaa, deci depinde de căști, nu de telefon?

| KodrutZ a răspuns (pentru GhostSura):

Casti, telefon, si cit de cocalar esti. Vrei sa se auda la 3-4 metri, ia un difuzor extern.

| Eastwood a răspuns:

Aici e problema la casti, ia-ti castile originale a telefonului tau, si intrii la setari cum sa se auda, si acolo ai mai multe!

| GhostSura explică (pentru Eastwood):

Imi explicati cum fac asta? La setari cum sa se auda?!

| Eastwood a răspuns (pentru GhostSura):

Ai acolo si stabilizator. la setari audio ai : pop, rock, concert, bas si multe altele!

| GhostSura explică (pentru Eastwood):

Și cum setez să se audă mai tare? Îmi spui setările tale? big grin
Te rog frumos

| Eastwood a răspuns (pentru GhostSura):

Difera in functie de telefon, alegi acolo care ti se pare ca suna mai tare! happy

| GhostSura explică (pentru Eastwood):

Efecte 3D trebuie bifat?

| Laurentiu_Marian_Dobre_1992 a răspuns:

Incerca sa iti schimbi castile sau poti face totul din egalizator, insa poti forta cam mult castile si sa le strici.