| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, de aproape o saptamana nu mai merge sa vad nici un film pe net pe nici un site de pe nici un browser, nici youtube nu mai merge(merge foarte greu aproape deloc youtube), nu stiu ce sa fac si care e problema, daca ma puteti ajuta,

7 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Incearca viteza netului, poate e prea mica
http://www.next-gen.ro/test-viteza.html
http://fiberspeedtest.ro/

| 3du4rd a răspuns (pentru halogen001):

Am facut testul la viteza net-ului si e de 30 Mbps

| rapp2020 a răspuns:

Netu prea slab. Încearcă opera

| 3du4rd a răspuns (pentru rapp2020):

Nu este din cauza net-ului, nici macar nu se incarca filmul, nu se vede si nu se aude filmul, in cel mai bun caz merge poate cateva secunde dupa care apare totul verde unde este filmul si se deruleaza foarte repede minutele din film, fara sa aud sau sa vad ceva in afara de verde

| halogen001 a răspuns (pentru 3du4rd):

Ce windows e? xp, 7, 8
Filmele din calculator merg? cu ce player?
E posibil sa se fi instalat un update Adobe Flash Player ce nu se potriveste.
Se poate incerca un click dreapta pe film si la setari sa se incerce si cu si fara "Enable hardware acceleration"

| 3du4rd a răspuns (pentru halogen001):

Da, filmele din calculator merg, cu orice player merg

| halogen001 a răspuns (pentru 3du4rd):

E posibil sa fie de la Adobe flash player. Poti pune intrebarea si pe http://www.pefelie.net/forum/ - se face cont usor - adresa de email nu se verifica si are niste moderatori priceputi care raspund destul de repede.