| anonim_4396 a întrebat:

big grinVreau sa ma apuc de invatat niste limbaje de programare precum Java sau C++ si de marcare,HTML,PHP,etc!happy Imi spuneti si mie unde pot gasi niste tutoriale adevarate explicate cat mai bine, asa ca pentru incepatori?laughingMultumesc!big grin

9 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Http://www.cplusplus.com/doc/
Problema ar fi ca este in engleza. C++ este destul de nou, iar tutoriale nu stiu cat de corecte gasesti. Ai vrea sa urmezi facultate de info?

| suntserios a răspuns (pentru VirusS97):

Cred ca ai glumit cand ai zis ca C++ este destul de nou nu?
Nu de alta dar a aparut prin 1979.

| VirusS97 a răspuns (pentru suntserios):

C a aparut atunci 1979. C++ e mai nou. In fine nu ma refeream la perioada in care a aparut. A suferit multe modificari. La clasa avem o culegere mai veche (bine nu de prin 1900 toamna) unde sunt folosite comenzile mai vechi, biblioteci mai vechi...etc sper ca intelegi ce vreau sa zic.
Un site de incredere este: http://info.mcip.ro/
ca sa fiu la subiect. Si da alege doar unul si anume ar fi indicat C++

| suntserios a răspuns (pentru VirusS97):

C a aparut in 72 iar in 79 a inceput sa fie extins catre c++ care a fost standardizat in '82-'83. Chiar nu stiu cum poti afirma ca c++ nu are documentatie ca e un limbaj nou. Pai atunci ce sa mai spunem de Java sau C# care au aparut prin '95 2000 adica 12-17 ani mai tarziu?

| VirusS97 a răspuns (pentru suntserios):

Trebuie să-ti dau dreptate big grin Crezi ca va mai suferi extinderi gen C++01 etc?

| suntserios a răspuns (pentru VirusS97):

In teorie a suferit deja extinderi gen C# care ar trebui sa vina de la C++++.
Extinderi nu va mai suferi, va mai suferi standardizari probabil

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand php e tot limbaj de programare, in al doilea rand alege unu nu 5 deodata ca iese o varza.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

| CannabisFan a răspuns (pentru suntserios):

Imi poti da un ID de mess te rog, pe privat?hee hee

| suntserios a răspuns (pentru CannabisFan):

Nu folosesc mess, daca vrei sa imi comunici ceva poti folosi mesajele private de pe TPU